ANKARA MOBİLYACILAR ODASI

Odamız 1968 Yılında Kurulmuş 4000 aktif üyesiyle Ankara – Altındağ Siteler semtinde 7500 dönümlük bir alan üzerine kurulu, çok katlı olarak yapılaşmış, bünyesinde 200000 nüfusu ile, 15000 imalathanesi ( Mobilya, Döşeme, Boya, İskelet, Sandalye, Doğrama vs. ) 1500 Mobilya Satış Mağazası, KOSGEB merkezi, Mesleki Eğitim Merkezi, SGK (Bağ – Kur, SSK ) merkezi, 1 Sağlık Ocağı, 2 PTT Şubesi, 1 İtfaiyesi, 2 Vergi Dairesi bulunan Ortadoğu’nun ve Balkanların en büyük Ağaç İşleri Küçük Sanayi Sitesinde üyelerine hizmet vermektedir.

Ainesi iştir kişinin mantığı ile üretim yapan, fabrikasyon olmayan el işi mobilyaları Avrupa ve Dünya ile rekabet edebilecek üretim ağına sahiptir.

TÜRKİYE MOBİLYASININ BEŞİĞİ ANKARA SİTELER

Ustalarımızın ellerinde Mobilya, işlevsel değeri ile mekanın kullanışlılığını etkileyen, estetik değeri ile de mekanın güzel ya da biçimsiz görünmesini, yaşadığımız veya çalıştığımız mekanların sıcak, sevimli ve renkli bir ortam haline gelmesini sağlayan, kğsaca sanat ve tekniği birleştiren bir ürün olmaktadır.

Mobilya denilince ilk akla gelen ahşap mobilyadır. insanların yaşamlarını kolaylaştırmak ve zevkli hale getirmek için konutlarında, kullandıkları sanatsal ürünlerdir.

Ankara Siteler, 1960 yılında oluşmaya başlayan 7 bin dönümlük arazi büyüklüğüne ulaşan içerisinde Vergi Daireleri, Postaneler, Hastane, Sağlık Ocağı, Zabıta ve Polis Karakolu, Kos-geb ve Mesleki Eğitim Merkezi bulunduran, on binlerce işyeri ve yüz binleri aşan iş gücü potansiyeli ile ülkemizin, Ortadoğu ve balkanların en büyük mobilya üretim sanayisidir. Ankara Siteler ülkemizin ilk ve en köklü mobilya sanayi bölgesi olup Türkiye mobilyasının beşiği olarak anılmaktadır.

Ankara, mobilya sektörü açısından önemli ve tartışmasız kabul gören bir kenttir. Özellikle Ağaç İşleri Mobilya Sanayi bölgesi Siteler birçok mobilya üreticisi tarafından mobilyanın çıkış (doğuş) noktası olarak bilinmektedir. Ankara Sitelerin sektör açısından geçmişten bugüne beklenilen gelişimi gösterememiş olduğu ifade edilse de, hala Ankara Mobilyası olgusunu yaşatan yönüyle bu kent, geleneğinden güç almaktadır.

Çeşitli büyüklüklerde irili ufaklı on binlerle ifade edilen üreticiyi sektöre kazandıran siteler, aynı zamanda ağaca hayat veren sanatkar ustalar yetiştiren bir okuldur. Bugünde bu misyonunu yerine getirmeye çalışmaktadır. Sitelerden doğan orijinal birçok marka, üretim tesisini Sitelerin dışına taşımak zorunda kalmış olsa da daha nicesi sitelerde üretimine devam etmektedir. Ankara Sitelerdeki üreticiler markalaşma yolunda meslek odalarıyla beraber büyük adımlar atmaya başlamış olup çalışmalarına devam etmektedirler.

Ankara Mobilyasının kalitesini ve prestijini korumak ve daha ileriye götürmek konusunda kararlı, Geçmişte mobilya denince akla ilk gelen,  kurulduğundan beri sürekli gelişen  “Siteler Mobilyası” el işçiliğine dayanan kalitesi, zengin ürün çeşitliliği ve üretim kapasitesi ile her zaman tercih edilen bir marka haline gelmiştir.

Siteler de her türlü ihtiyaca cevap veren mobilya, direk olarak üreticiden tüketiciye sunulmaktadır.

Dünyadaki mobilya trendlerini yakından takip eden bölgemizde, günün çizgisine uygun modern, klasik, rüstik ve avangart gibi her türlü mobilyayı bulmak mümkündür.

Yemek ve yatak odası mobilyası, koltuk takımları, bebe ve genç odası, gardrop, ray dolaplar panel ve mobilya kapılar, sandalye, banyo ve mutfak mobilyalarının yanı sıra ahşap merdiven, teras kaplama, kamelya ve bahçe mobilyaları, dekorasyon işleri, ahşaba hayat veren ustalarımız tarafından üretilmektedir. Ölçüye dayalı özel siparişler ve özel üretimlerle kişiye özel mobilyalarda yapılmaktadır.

Ankara Siteler ağaç işleri mobilya sanayi uluslar arası pazarlarda rekabet edecek konumdadır.Ancak çoğunluğu geleneksel yöntemlerle çalışan atölye tipi küçük ölçekli işletmelerin ağırlıkta olması dünya pazarındaki yerini ve tanıtımını engellenmiştir.

Hükümetler Ağaç işleri mobilya sanayimiz sitelere sahip çıkmalıdır. Çünkü bu sektör ihracat şansı en yüksek sektörlerden biri olup, ülkemize en yüksek döviz girdisini sağlayan sektörlerin başında gelecektir.

Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “Yüksek bir insan topluluğu olan Türk Milleti’nin tarihi bir özelliği de, güzel sanatları sevmek ve onda yükselmektir. Hepiniz Milletvekili olabilirsiniz, Bakan olabilirsiniz. Hatta Cumhurbaşkanı olabilirsiniz. Fakat Sanatkar olamazsınız. Sanatkar, toplumda uzun çaba ve çalışmalardan sonra alnında ışığı ilk duyan insandır”.

Bu ilkeden hareketle odalarımıza bağlı esnaf ve sanatkarların el işçiliği ile ürettiği, doğal ahşap kaplamalı masif mobilyalar, koltuk takımları “Siteler mobilya kenti” logosu ile tüketiciye sunulacaktır.

siteler_a4

Kahverengi koyu Siteler Logosu

ankara siteler sinan çifçi - simetrimedya - mobilyalobi

Kahverengi açık Siteler Logusu

siteler_LOGO_kırmızı

Kırmızı Siteler Logosu

mobilyacilar-odasi-logo

1968 Yılından beri Kullanılan Tarihsel Logomuz

FACEBOOK-İÇİN-PROFİL

Odamızın Yeni modernize edilmiş Logosu

Bu logo, satın aldığınız ürünün kalitesini. Siteler de üretildiğinin garantisini, satın aldığınız firmanın güvencesini sağlamaktadır.

Satın alacağınız ürünlerde “Siteler Mobilya Kenti” logosu arayınız.

ANKARA MOBİLYACILAR VE LAKECiLER ESNAF VE SANATKARLAR ODASI

ÇALIŞMA İZİN BELGESİ indir