GELECEĞİN PATRONLARI SERTİFİKALARINI ALDI

GELECEĞİN PATRONLARI SERTİFİKALARINI ALDI

 

Ankara Mobilyacılar ve Lakeciler Odası, geleceğin mobilya satıcılarını sektörde yer edinebilmeleri ve devlet desteklerinden faydalanabilmeleri için kendi bünyesinde,açtığı  Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Kurslarına katılan ilk grubun sertifikalarını verdi. 27 Haziranda gruplar halinde başlayan Uygulamalı Girişimcilik Kursları 4 gün boyunca, 32 saatlik toplam 8 dersten oluşuyor.

 

SEKTÖRE YENİ GİRECEKLERİN ARKASINDA ANKAMOD VAR

 

Mobilyacılar Odası Başkanı Hüseyin Taklacı; Ülkenin ekonomik ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanmasında küçük ve orta ölçekli işletmelerin etkinliği tartışılmaz bir gerçek olduğunu söyledi. “Bizler hali hazırda mobilyacılarımıza, boyacılarımıza hizmet ederken, geleceğin esnaflarına da yol açıyoruz. Devletin desteklerini, yeni girişimcilerimizin önünü açmak, esnafımızın ise rekabet güçlerini ve düzeylerini yükseltmek için kullanmalarını teşvik ediyoruz. Daha öncede Kosgeb ile Siteler esnafına birçok projede destek olduklarını söyleyen Taklacı; 2010 yılından beri İş Birliği Güç Birliği Projesi başta olmak üzere, bir çok esnafa makina, ekipman, kuruluş, fuar vs. destekler hakkında bilgilendirmelerde ve uygulama aşamasında arabuluculuk hizmetlerinde bulunduk, şimdi ise rekabet gücünü arttıracak, yeni projeler sunabilecek, ar-ge çalışmaları yapabilecek, sektöre katkıda bulunacağını düşündüğümüz adaylara Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini Odamız bünyesinde Eğitim salonumuzda verdik dedi.

 

Siteler Kosgeb Müdürü Erdal Çınar ise, esnafın sorularını yanıtlarken, sertifika sahibi olmaya hak kazanan girişimcilere; Adımlarınızı küçük atın ama sağlam durun, projenizi bize getirin değerlendirelim uygun bulunursa sizlere biz destek olacağız yanınızda duracağız. Projeniz hayata geçtikten sonra artık bir kobisiniz ve Kosgebin muhattabı olursunuz, ilk süreci sorunsuz atlatırsanız işletmenize farklı konularda destekler de alabilirsiniz. diyerek geleceğin girişimcilerine  bilgi verdi.

 

KOS-GEB’TEN 150 BİN TL ALABİLECEKLER

 

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılan ve katılım sertifikasını almaya hak kazanan adaylar, 50 bin TL geri ödemesiz, 100 bin TL geri ödemeli olmak üzere toplamda 150 bin TL destek alabilecekler, sektör fark etmeksizin, istedikleri alanda faaliyete başlayabilecek olan adaylar, projelerini Kosgeb’e sunduktan sonra işletmelerini kurabilecek ve işletme kuruluş, makine, teçhizat, ofis, yazılım ve donanım vs. giderlerini Kosgeb destekleri ile tamamlayabilecekler.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ…