BAKAN TÜFENKCİ’YE ZİYARET

MOBİLYACILAR’DAN BAKAN TÜFENKCİ’YE ZİYARET

 

Gümrük ve Ticaret Bakanı Sn; Bülent TÜFENKCİ, Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürü Necmettin ERKAN ile birlikte, Başkan Hüseyin TAKLACI ve Yönetim Kurulunu makamında ağırladı.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’ye esnafımızın taleplerini dile getirmek için ziyaret düzenleyen Ankara Mobilyacılar Odası Başkanı Hüseyin TAKLACI, Ziyaret sebeplerinin mobilyacı, boyacı esnafının taleplerini dile getirmek ve Bakanlığımızın çalışmalarından duyulan memnuniyeti belirtmek olduğunu söylerken, el üretimi mobilya yapmaya devam ettiklerini dile getirdi. Taklacı; el üretimi yapan esnaf ve sanatkarlarımızdan alınan KDV uygulamasının düşürülmesi gerektiğini, böylelikle esnaf ve sanatkarlarımızı bi nebze de olsa fabrikasyon mobilyacılıkla rekabet edebilecek düzeye getirebileceklerini, esnafın üzerindeki vergi yükünün oldukça azalacağını belirtti.

Ankara Siteler esnafları olarak Mobilyacılar Odasının girişimleriyle Mobilyacılar İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin de (Mobilyacılar İOSB) çalışmalarına başladıklarını ve hızla ilerlediklerini söyleyen Taklacı, bu konuda da bakanlığımızın desteğini aldık, şimdi süreci bekliyoruz bir an önce Mobilyacılar İOSB hayata geçirilmeli ve Organize Sanayi olamamanın dezavantajları, avantaja çevrilmeli dedi. Gümrük Ticaret Bakanlığı ve Esnaf ve Sanatkarlar Genel müdürlüğü ile de göreve geldikleri günden beri uyum içinde çalışmalarını sürdürdüklerini söyleyen Başkan Taklacı, Genel Müdür Necmettin ERKAN’A ve Gümrük ve Ticaret Bakanı Sn. Bülent TÜFENKCİ’ ye Siteler’e ziyaret sözü alarak yapılan çalışmalardan dolayı teşekkürlerini iletti.

Ziyareti Makamında kabul eden Gümrük ve Ticaret Bakanı Sn. Bülent TÜFENKCİ, sık sık esnaflarla bir araya geldiklerini, hükümete geldikleri günden bu güne bir çok sorunu çözdüklerini ve esnafa bugüne kadar verilmemiş desteğin kendi dönemlerinde verildiğini, ve bu çalışmaların büyük bir süreklilikle devam edeceğini söyleyen Gümrük ve Ticaret Bakanı Sn. Bülent Tüfenkci; Hükümetimizin  yeni ekonomik paketinde de esnafımıza destek için bir çok önlem alındı ve yeni müjdeler de gelecek şu an çalışmalar devam ediyor, bize gelen her türlü talebi değerlendiriyoruz, şüphesiz meslek odaları sektörlerini en iyi bilen ve analiz eden kurumlar, bu sebeple yapılacak çalışmalarda meslek kuruluşlarınında görüşünü alıyoruz dedi.

Bakan Tüfenkci; Türkiye’nin hatta dünyanın mobilya kalbi olan Sitelerin ülkemiz ekonomisine vermiş olduğu katkıdan çok memnun olduklarını, Başkan Hüseyin Taklacı ‘nın yapmış olduğu çalışmaları takip ettiklerini ve bu çalışmaların esnaf ve sanatkarlarımıza olan katkısının çok olumlu olduğunu söyledi. Bu katkılardan dolayı Başkan Taklacı ‘ya teşekkürlerini ileten Bakan TÜFENKCİ yapmış oldukları ziyaretten dolayı da duyduğu memnuniyeti de dile getirdi.

Başkan Hüseyin Taklacı, esnaf ve sanatkarın sorunlarının ve taleplerini bakanlık tarafından her zaman değerlendirildiği ve takip edildiğini söylerken, Bakan Tüfenkci’ye, esnaf ve sanatkarlarımıza sağlanması gereken makine, ekipman vs. için teşvik paketleri, kredi sicil düzeltme çalışmaları, vergi borçları hakkında yapılandırma gibi konular üzerinde ki fikirlerini beyan etti.

Görüşmenin çok olumlu geçtiğini belirten Başkan TAKLACI sayın Bakanımıza Mobilyacı Esnaf ve Sanatkarlarımızı geliştirmek ve daha modern atölyelerde imalat gerçekleştirebilmeleri için vermiş olduğu katkılardan dolayı teşekkür ederek, ANKARA MOBİLYACILAR LAKECİLER ESNAF VE SANATKARLAR ODASI adına plaket takdim etti.