GELECEĞİN PATRONLARINA DESTEK

MOBİLYACILAR ODASINDAN GELECEĞİN PATRONLARINA DESTEK

Ankara Mobilyacılar ve Lakeciler Odası, geleceğin mobilya satıcılarını sektörde yer edinebilmeleri ve devlet desteklerinden faydalanabilmeleri için kendi bünyesinde, “Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Kursu”nu başlattı. 27 Haziranda gruplar halinde başlayan Uygulamalı Girişimcilik Kursu 4 gün boyunca, 32 saatlik toplam 8 dersten oluşuyor.

Mobilyacılar Odası Başkanı Hüseyin Taklacı; Ülkenin ekonomik ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanmasında küçük ve orta ölçekli işletmelerin etkinliği tartışılmaz bir gerçek olduğunu söyledi. “Bizler hali hazırda mobilyacılarımıza, boyacılarımıza hizmet ederken, geleceğin esnaflarına da yol açıyoruz. Devletin desteklerini, yeni girişimcilerimizin önünü açmak, esnafımızın ise rekabet güçlerini ve düzeylerini yükseltmek için kullanmalarını teşvik ediyoruz. Daha öncede Kosgeb ile Siteler esnafına birçok projede destek olduklarını söyleyen Taklacı; 2010 yılından beri İş Birliği Güç Birliği Projesi başta olmak üzere, bir çok esnafa makina, ekipman, kuruluş, fuar vs. destekler hakkında bilgilendirmelerde ve uygulama aşamasında arabuluculuk hizmetlerinde bulunduk, şimdi ise rekabet gücünü arttıracak, yeni projeler sunabilecek, ar-ge çalışmaları yapabilecek, sektöre katkıda bulunacağını düşündüğümüz adaylara Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini Odamız bünyesinde Eğitim salonumuzda veriyoruz dedi.

KOS-GEB’TEN 150 BİN TL ALABİLECEKLER

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılan ve katılım sertifikasını almaya hak kazanan adaylar, 50 bin TL geri ödemesiz, 100 bin TL geri ödemeli olmak üzere toplamda 150 bin TL destek alabilecekler, sektör fark etmeksizin, istedikleri alanda faaliyete başlayabilecek olan adaylar, projelerini Kosgeb’e sunduktan sonra işletmelerini kurabilecek ve işletme kuruluş, makine, teçhizat, ofis, yazılım ve donanım vs. giderlerini Kosgeb destekleri ile tamamlayabilecekler.