VALİ BEYE “OSB” ZİYARETİ

SİTELERDEN ANKARA VALİSİNE İOSB ZİYARETİ

 

Ankara Mobilyacılar ve Lakeciler Odası Başkanı Hüseyin Taklacı ve Yönetimi, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar’ı ziyaret etti.

 

Yeni kurulacak olan Mobilyacılar İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (İOSB) çalışmalarına hız veren Başkan Taklacı, İOSB’nin Bilgilendirme raporunu valiliğe sunmak ve OSB çalışmaları hakkında Vali beye bilgi vermek üzere ziyarette bulunan heyeti, Vali Mehmet Kılıçlar makamında ağırladı.

 

“SİTELER SANAYİ OLMAK İÇİN ÇOK BEKLEDİ”

Samimi ve sıcak bir ortamda gerçekleşen ziyarette, Mobilyacılar Odası Başkanı Hüseyin Taklacı, kendilerini ağırladıkları için Sayın Valimiz Mehmet Kılıçlar’a teşekkür ettiklerini söyledi. 2 yıldır çalışmalarını yürüttükleri Mobilyacılar İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin artık Siteler esnafına kazandırılması gerektiğini vurgulayan Başkan Taklacı, “Siteler Mobilyacıları çok bekledi, artık büyüme ve gelişme sırası Sitelerde ve doğal olarak Mobilya sektöründe, yıllardan beri, özellikle el işçiliği mobilyasında dünyanın önde gelen sanayilerinden biri olan Siteler, kazandığı birikimleri fabrikalaşarak değerlendirmek, ekonomiye katkıda bulunmak, kısacası büyümek istiyor. Sayın Valimiz göreve geldiği ilk günden beri, esnafımızın ve özellikle sitelerin yanında bulundu, Kendisine OSB Uygulama Yönetmeliği gereğince Bilgilendirme raporunu Valiliğe teslim ettiğimizi bildirmiş bulunmaktayız, kısa süre içinde Bakanlık tan’da olumlu cevabı alıp, hızla işlemleri bitirmek istiyoruz” dedi.

 

“ANKARA MOBİLYA KENTİ”

Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar; ziyaretten çok memnun kaldıklarını, sanayileşmenin kendilerini her zaman memnun edeceğini, özellikle bir mobilya kenti olan Ankara’nın sadece sektörü ihtiva eden bir sanayisinin olacak olmasından ayrıca memnuniyet duyacaklarını, özellikle ekonomik anlamda dar bir boğazdan geçen Türkiye’nin bu tür yatırımlara ihtiyacı olduğunu, bu tür çalışmaların hem iş gücü hem istihdam yönünden Ankara ekonomisine kazandırdıklarının tartışılmaz bir gerçek olduğunu, bu sebeple Mobilyacılar Odası tarafından hazırlanan Yer seçimi tamamlanmış bu İOSB’nin tüzel kişilik kazanabilmesi için bir an önce Bilgilendirme raporunun Bakanlığa intikalini gerçekleştireceklerini söyledi. Ayrıca Mobilyacılar odasının ziyaret sayısı 3 oldu, bayramdan hemen sonra nasipse bizlerde Siteler esnafını ve Başkanı ziyaret etmekten mutluluk duyacağız dedi.