İFTAR PROGRAMIMIZ

MOBİLYACILAR İFTARDA BULUŞTU

Taklacı “ Dostluğumuza ve güç birliğimize kimse zarar veremez”

Ankara Mobilyacılar ve Lakeciler Odası tarafından (ANKMOB) geleneksel hale gelen ve her yıl yaklaşık 1500 kişiyi iftar sofrasında ağırlayan Mobilyacılar bu yılda geleneği bozmadılar.

Ankara Mobilyacılar ve Lakeciler Odası Başkanı Hüseyin TAKLACI’nın ev sahipliğinde gerçekleşen programa Maliye Bakanlığı Bakan Yardımcısı Abdullah Erdem CANTİMUR, Ankara Kent Konseyi Başkanı Seyfi SALTOĞLU, ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin AR, ANKESOB Başkan Vekili Hasan Hüseyin ÇAVUŞCU, Ankara Ticaret İl Müdürü Ekrem YILDIZ, Muhtarlar Birliği Başkanı Ömer POYRAZ, Ankara Müftülüğü Özel Kalemi Yüksel SİNGİN, Ankara Marangozlar esnaf ve sanatkarlar odası başkanı Rıdvan AKTAŞ, Ankara Döşemeciler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali İhsan BOSTAN, ATO meclis ve yönetim kurulu üyeleri, Ankara Dernekler Federasyonu Başkanı Celalettin ULUDAĞ, Polis ve Gazi Şehitleri Dernekler Başkanı Bahattin DEMİRSOY, Geredeliler Dernek Başkanı Cafer ALAGÖZ, Altındağ İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan ÇETİN, Siteler Polis Merkezi Amiri Recep AYDIN, Siteler Çıraklık Eğitim Merkezi Müdürü Abdullah BARAN Sitelerde bulunan vergi dairesi müdürleri, Ulusal ve Yerel basının temsilcileri, , Sitelerdeki mahalle muhtarları ve Siteler esnafının yoğun katılımıyla yapıldı.

Ulubey Kültür ve Kongre Sarayında gerçekleşen iftar yemeğinde, Ahi Evran Kültürü ile bir araya gelen Ankaralı Mobilyacılar, birlik ve beraberlik için toplandıkları günlerden biri olan İftarda dostluğun ve kaynaşmanın önemini dile getirdiler.

Kalabalık bir meslek grubuna sahip olan ve Ankara ekonomisinin gelişmesinde büyük bir öneme sahip olan Mobilyacılığın gelişimi hususunda, dayanışmanın ve kaynaşmanın önemini ifade eden Başkan Hüseyin Taklacı, Sitelerdeki Ahi Evran Kültürünün değişmeyeceğini, zor günlerden geçen ülkemizin bu mübarek ayda, tüccarı, esnafı, memuru, amiri ile her kesimden her görüşten vatandaşın birlik beraberlik içinde yaşamaları gerektiğini, bu sebeple üstümüze düşen birlik beraberlik vurgusunu Ortadoğu’nun en büyük ağaç işleri merkezi olan Ankara Sitelerde Esnafımızla yaşatacağımızın sözünü veriyoruz, dedi.

Özellikle son günlerde yaşanan terör olaylarından yakınan ve hem ekonomiye hem maneviyatımıza yapılan bu saldırılar elbet bir gün son bulacak ve bu vatanı sahipsiz sananlar, hesabını ödeyecekler. Bizler bu millet için kanı yere düşen her evladımızın, yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza şifa, şehitlerimize rahmet diliyoruz diyen, Başkan Hüseyin TAKLACI; bu zor günlerimizde, bu tür etkinliklerin esnafımızın moral açısında rahatlattığını, yıllardır bir araya gelemeyen ve kendilerine vakit ayıramayan esnaf kardeşlerimizin birlikteliklerinin sağlandığını vurguladı. Ramazan ayının paylaşma ve dostluk ayı olduğunu belirtirken, Ramazan ayının bereketinden de hep birlikte yararlanalım istedik dedi.

Başkan Taklacı Ramazanın manevi atmosferini iftar programlarına katılarak burada bizimle birlikte paylaşan değerli konuklara ve Tüm üyelerine yalnız bırakmadıkları için şükranlarını arz etti. Ramazan bereketinin tüm esnaflarımıza bolluk ve bereket getirmesini Yüce Allahtan diliyorum dedi.

İlahiler, konuşmalar ve tasavvuf müziğinin geceye renk kattığı bu iftara önceki yıllardaki olduğu gibi katılım yoğun geçti.

Başkan Hüseyin TAKLACI Yaklaşık 1500 kişinin ağırlandığı bu iftarın tertiplenmesinde maddi ve manevi destek de bulunan esnaflara ve emeği geçen herkese teşekkür etti.