MAMAK MOBİLYA SARAYINA TOPLU ZİYARET

BAŞKAN GÖKÇEK’TEN SİTELERE ALIŞVERİŞ MERKEZİ

2 yıl önce başta Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, eski Meclis Başkan Cemil Çiçek, Ankara Milletvekili Seyit Sertçelik’in girişimleri ile yapılması planlanan, Siteler esnaflarına ve sanatkarlarına sunumu yapılan Teşhir Yeri Projesi hayata geçti.

Bizzat Büyükşehir Belediye Başkanı Melih GÖKÇEK tarafından bilgilendirmesi ve sunumu yapılan teşhir yeri 14000 m2 alanda 3 Katlı olarak Samsun Yolu üzerine, Boğaziçi mevkiine yapıldı.

2 Yıl gibi kısa bir sürede yapılan teşhir yeri yeni adıyla “Mobilya Sarayı” artık siteler esnafının hizmetine sunulmayı bekliyor.

MOBİLYACILAR MOBİLYA SARAYI’NDA

 Dün Mobilyacılar Odasında Toplanan yaklaşık 200-250 kişilik esnaf ve sanatkarlar, Mobilya Sarayı hakkında Başkan Hüseyin Taklacıdan bilgi aldıktan sonra toplu bir şekilde Mamak Kayaş Yolundaki Mobilya Sarayına gittiler, burada Mobilya sarayının içini gezen ve bilgi alan esnaf ve sanatkarlar, yapılan çalışmalardan memnun kaldı. Yoğun bir istek ve talebe maruz kalan Başkan Taklacı; Büyükşehir Belediye Başkanı Sn; Melih Gökçek ile bir araya geleceklerini ve bu görüşmeden sonra bir çok hususun belli olacağını söyledi.

 SADECE SİTELERDE ÜRETİLEN MOBİLYALAR SATILACAK

Yaklaşık 200-250 kişilik esnafla birlikte Mobilya Sarayını ziyaret eden; Başkan Hüseyin Taklacı; Mobilya Sarayı için 5 yıldır çalışma yürüttüklerini, Siteler esnafının ihtiyaçlarını karşılayabilecek, maddi açıdan zorlanmadan AVM tarzında ürünlerini teşhir edecekleri bir yere, uzun süredir ihtiyaç duyduklarını söyledi. Taklacı;  “Belediye Başkanımız Sayın Melih Gökçek’ten büyük destek aldık, Büyükşehir tarafından projemiz hızla bitirildi, ve bugün esnafımızın isteği üzerine Mobilya Sarayına esnafımızla ziyaret gerçekleştirdik.”  dedi. Başkan Taklacı; bu AVM’ de sadece siteler üretimi mobilyalar satılacak, sadece üretim bölümü sitelerde olan Mobilyacı esnafa kiraya verileceğini de belirtti.

Mobilya sarayına talebin yoğun olması durumunda, yanında 3 parselin daha ayrıldığı ve ihtiyaç halinde, hızla ilave olarak 3 AVM daha yapılabileceği belirtildi. Büyükşehir tarafından inşaatı yapılan Mobilya Sarayı yine Büyükşehir tarafından Siteler esnafını yormayacak şekilde kiraya verilecek. Kira bedellerinin henüz belirlenmediği, Büyükşehir tarafından belirlenip Ankara Mobilyacılar Odası aracılığı ile Siteler esnafına iletileceği söylendi.

“MOBİLYA SARAYINA GELEN ÜRÜNLERİ TEK TEK İNCELEYECEĞİZ”

Başkan Taklacı; Açılışın kendileri için önemli olduğunu, Sitelerde kendilerinden önce yapılan yeniliklerin hep ölü doğduğunu bu sebeple, kim yaparsa yapsın Siteler için yapılana destek verdiklerini açıkladı. Görkemli bir açılış planladıklarını söyleyen Taklacı; Burada el işçiliği ile üretim yapan küçük esnaflarımıza yer vermeyi planlıyoruz, özellikle Mobilya Sarayında Teşhir etmek istedikleri ürünleri tek tek inceleyeceğiz, Siteler üretimi olan ve siteler markasına değer katacak kaliteli tasarımlara yer vereceğiz. Vatandaşımızın sorun yaşamaması için garanti şartlarını sağlayamayan, müşteri memnuniyetini ön plana çıkaramayan esnafımızın, bu kalite şartlarını yerine getirdikten sonra ürünlerini Mobilya Sarayında satışına izin vereceğiz.