SİTELERE 3 TOPLANTI BİRDEN

 

SİTELER’DE 3 TOPLANTI BİRDEN

Ankara Mobilyacılar Odası Dün 3 Sektörden 3 Toplantıyla Esnafa bilgilendirme sağladı.

Dün Mobilyacılar Odasında yapılan Esnafa bilgilendirme toplantısında PTT Olanakları, İş Güvenliği Yasası ve Marka Patent Konusunda uzman ekiplerce 3 ayrı bilgilendirme yapıldı.

İlk olarak toplantı salonunda eğitim niteliğinde bilgilendirme yapan PTT Baş Müdürlüğü, Müdür Yardımcısı; Mektup sepeti, Kayıtlı Elektronik Posta, E-Tebligat, Banka Hizmetleri ve PTT Kargo hizmetleri ile ilgili bilgileri esnafa aktararak, bu hizmetlerin tümünde fiyat politikalarını ve Siteler esnafına özel uygulanacak avantajları paylaştı. PTT’nin verdiği kargo ve bankacılık gibi her tür hizmetten mobilyacılar odası üyelerine ekstra olarak yüzde on indirim yapılacağı belirtildi.

PTT Başmüdür yardımcısı İhsan EKEN; Kurum olarak Siteler esnafını PTT’ nin Sunduğu her türlü hizmetten daha ekonomik fiyatlara yararlandırmak istediklerini, amaçlarının kaliteli ve güvenilir hizmet vermek olduğunu söylediler.  Bürokratik işlemlerde mümkün olduğunca azaltmaya çalıştıklarını esnafın daha kalay yararlanması ve işini ivedilikle yapması için her türlü çalışmayı yapacaklarının üzerinde durdular.

İhsan Eken odayla yapılacak anlaşmayla siteler esnafının PTT Bankacılığı, Kredi kart kullanımı,  PTT’nin e ticaret sitesi olan PTT AVM’ler den yararlandırılacağını belirtti.  Ayrıca PTT Cell sahiplerinin kendi aralarında bedava diğer hizmetlerde de ucuzluk yapılacağını, cepte internette de kampanyalı indirim ve kolaylıkların sağlanacağını söyledi.

İkinci Toplantıda söz alan İş Sağlığı ve Güvenliği uzmanları, 6331 sayılı yasa gereği 1 kişi bile çalışan varsa her iş yerine işyeri hekiminin şart olduğunu, ve bunun geçiştirilecek bir durum olmadığını, bakanlığın denetimlerinin artık bilgisayar başından yapıldığını, iş yeri ziyaretlerinin azalmasının denetimlerin azaldığı anlamına gelmediğini bu sebeple herkesin yasalara uygun hareket etmesi gerektiğini belirtti.

10 Kişi den az çalışanı bulunan işyerlerinin aylık işyeri hekimi ve iş sağlığı güvenliği uzmanı tarafından kontrol edilmesi gerektiğini bu hizmetin Ankara Mobilyacılar Odası ile yapılan anlaşmayla çalışan başına 40 TL olduğunu ve 22 TL’sinin devlet desteği altında bulunduğu kalan tutarında zaten gider olarak işlendiğini, bu sebeple işyerlerine ek maliyet getirmediğini ve çalışan sağlığı ve güvenliği açısından hiç bir işverenin bu hizmetlerden kaçmaması gerektiğini söyledi.

Üçüncü Toplantıda ise Siteler esnafının tasarıma daha çok önem vermesi gerektiği ve tasarımın güvenilir hale gelmesi için marka bilincinin oluşması ve koruma altına alınması ilşe alakalı patent ve marka konusunda bilgilendirme yapıldı.

Ankara Mobilyacılar Lakeciler Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Hüseyin Taklacı’da yaptığı konuşmada amaçlarının üyelerinin daha iyi hizmeti ucuza güvenilir bir şeklide almalarının sağlanması olduğunu belirtti.  Esnafın zaman kaybının önlenmesi için bürokratik işlemlerin azaltılması ve asgariye çekilmesi için çaba sarf ettiklerinin üzerinde durdu.

Başkan Hüseyin TAKLACI; üyelerin yararına olan bu tür çalışmaları sürdüreceklerini  belirti.