SİTELER MOBİLYA SARAYI İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

SİTELER MOBİLYA SARAYI İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

2013 Yılında Ankara Mobilyacılar Odasının girişimleri neticesinde Büyükşehir Belediyesi tarafından Siteler Mobilyacı esnafına teşhir yeri olması amacıyla başlanan Mobilya Sarayı, açılış için gün sayıyor.

Dün sabah, mobilya sarayı inşaatını yerinde ziyaret eden, Mobilyacılar Odası Başkanı Hüseyin Taklacı; “Bugün, Mobilya Sarayının son halini inceleme fırsatı bulduk, çalışmaların hızla ilerlediğini gördük. Dilerim ki esnafımız memnun kalır ve burası mobilya almak isteyen vatandaşların uğrak yeri olur. Siteler esnafının rekabet gücünü arttıracak, pazarlama faaliyetlerine yön verecek bu yapı aynı zamanda Ankara’lı vatandaşlarımızın mobilya alışverişlerini tek bir yerden yapabilmek için uzun zamandır beklediği bir yapı olma özelliği taşımakta. Yenilikçi tasarımların ve kaliteli mobilyaların bir araya gelerek satışa sunulacağı Mobilya Sarayında, vatandaşlarda yüksek aracı bedelleri olmadan mobilya satın alımı gerçekleştirebilecektir. Bu bizim hayal ettiğimiz ve gerçekleşmesini istediğimiz en büyük projelerimizden biriydi. Bu konuda çalışmaya başladığımız ilk günden itibaren bizlerden hiç bir konuda desteğini esirgemeyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın; Melih Gökçek’e böylesine büyük bir yapıyı çok kısa süre içerisinde esnaf ve sanatkarlarımıza kazandırdığı için şahsım ve Siteler esnafı adına Teşekkür ederiz. Biz biliyoruz ki, Siteler esnafı için hazırladığımız ve çalışmalarını yürüttüğümüz diğer projelerimizede Başkanımız desteğini esirgemeyecek, Siteler esnafı için gerekeni fazlasıyla yapacaktır. dedi.

Siteler esnafının genelde imalatçı olduğunu, halen el işçiliği ile mobilya üretimi yaparak fabrikasyon ürünlerle yarışmak zorunda bırakıldığına değinen Taklacı; esnafımız 5-10 kişinin çalıştığı atölyelerde imalat yapıyor, Makinalar tarafından yapılması mümkün olmayan oyma mobilya gibi farklı zanaatlar ile üretim yapan ustalarımız, yaptıkları mobilyaları sergileyecek bir teşhir yeri bulamıyordu. Bu nedenle uzun zamandır böyle bir mobilya “avm”si istediklerini söyleyen Taklacı, “Büyükşehir Belediye Başkanımız, Sayın Melih Gökçek bu konuda duyarsız kalmadı ve kısa süre içinde 14000 m2 üzerine kurulu 3 Katlı bu alışveriş merkezini bizlere kazandırdı. ” dedi.

Bizzat Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın; Melih GÖKÇEK tarafından inşaat başlangıcında Siteler esnafına Mobilyacılar Odası Toplantı Salonunda, bilgilendirmesi ve sunumu yapılan teşhir yeri, Kayaş yolu üzerinde 14000 M2 ve 3 katlı olarak yapıldı. Açık ve kapalı alanların imalatçıya kiraya verilmeye düşünüldüğü Mobilya Sarayı’nın taleplerini geçtiğimiz aylarda Mobilyacılar Odası esnafdan toplayıp hazırlamıştı.