Fikri IŞIK; “OSB İÇİN GEREKEN TÜM DESTEK VERİLECEK”

SİTELERE BİR MÜJDELİ HABERDE BAKAN FİKRİ IŞIK’TAN GELDİ

“OSB İÇİN GEREKEN TÜM DESTEK VERİLECEK”

Ankara Mobilyacılar ve Lakeciler Odası Başkanı; Hüseyin TAKLACI, 2 yıldır çalışmalarını yaptıklarını ve yoğun mesai harcadıklarını söylediği, Türkiye’nin ilk Mobilyacılar ihtisas Organize Sanayi Bölgesinin müjdesini geçtiğimiz hafta Siteler esnafı ile yapılan toplantıda esnafla paylaşmıştı. Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir ile siteler esnafını buluşturan toplantıda da Ankara Sanayi Odası’nın desteğini alan Başkan Taklacı, dün 2016 Verimlilik Haftası sebebi ile Ankara Congresium ’da yapılan toplantıda Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri IŞIK ile bir arya geldi.

Bakan Fikri IŞIK’a OSB çalışmaları ile ilgili bilgiler veren Taklacı; Elmadağ bölgesinde Türkiye’nin ilk yenilenebilir, yenilikçi, ve yeşil ihtisas Organize Sanayi Bölgesini kazandırmak için çalışmalara başladıklarını, Siteler Mobilyacılarının markalaşması ve teknolojiye uygun üretim yapması gerekliliğini ve önlerindeki en büyük engelin Sanayi bölgesi olamamak olduğunu belirtti.

Siteler esnafından, Organize Sanayi Bölgesi için 550’nin üzerinden ön başvuru aldıklarını ve 3 gün içinde 100’ü aşkın gerçek başvuru topladıklarını söyleyen Başkan Taklacı, 5 gün daha OSB için başvuru toplamaya devam edeceklerini belirtti.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının bu konuda hassasiyet göstermesini, Siteler esnafına bu sanayi bölgesini kazandırmak için tüm çalışmaların kendileri tarafından yapıldığını, fakat bakanlık tarafından hızlandırılması gerektiğini ve gerekli prosedürlerin daha çabuk aşılması için Bakanlığın yardımlarını beklediklerini Sn; Fikri Işık’a iletti.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık; Siteleri yakından tanıdığını, mobilya alışverişini sitelerden yaptığını, Türkiye’de ve dünyada oymacılıktan, modüler mobilyaya her türlü ahşap üretimin yapıldığı Sitelerin hakettiği yere gelmesi, ülkemizin büyüyen sanayisine yeni mobilya sanayicileri kazandırmak için bu projenin önemli olduğuna deyindi.

Bakanlık olarak projeden haberdar olduklarını ve gerekli tüm desteğin verileceğini, Çevresel Etki Değerlendirme raporunun sonucuna göre hızla tüm işlemlerin bitirilmesinde Siteler esnafının yanında olduklarını söyleyen Işık, Ankara’ya 12. Sanayi bölgesini kazandırmak için kollarını sıvadık dedi.

Ankara Mobilyacılar Odası Başlanı Hüseyin Taklacı, verdikleri destekleren dolayı Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sn; Fikri Işık’a teşekkürlerini iletti.