“YENİ SİTELERİ ELMADAĞ’A YAPACAĞIZ”

BAŞKAN; HÜSEYİN TAKLACI MÜJDEYİ VERDİ
“YENİ SİTELERİ ELMADAĞ’A YAPACAĞIZ”

Ankara Mobilyacılar ve Lakeciler Odası Başkanı; Hüseyin TAKLACI müjdeyi verdi, yeni siteler Elmadağ’da Kuruluyor, Türkiyenin ilk Tematik Yenilikçi, Yeşil ve Yenilenebilir OSB Projesi olacak; “Mobilyacılar Organize İhtisas Sanayi Bölgesi” nin ilk Toplantısı Bugün Mobilyacılar Odası ve Ankara Sanayi Odası ile birlikte yapıldı.

Ankara Mobilyacılar ve Lakeciler Odasının iki yıla yakındır yaptığı çalışmalar neticesini vermeye başlıyor. Ankara Mobilyacılar Lakeciler Esnaf ve Sanatkarlar Odasının Toplantı Salonunda yapılan toplantıya Ankara Sanayi Odası Başkanı; Nurettin Özdebir ve diğer yönetici ve bürokratlar Belediye Başkan vekilleri , Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü yetkilileri, Mobilyacılar Odası Başkanı Hüseyin Taklacı ve Oda Yönetimi, Sitelerde bulunan diğer Oda başkanları ile siteler esnafı katıldı.

ASO Başkanı Nurettin Özdebir; Siteler, ülkemiz insanını sedirden koltuğa, minderden oturma gurubuna kadar geçmişten günümüze ev ve işyeri dekorasyonu ile tanıştıran ilk mobilya üretim bölgemizdir, böyle bir mobilya üretim merkezinin artık günümüzün teknolojik gelişmelerine açık ve rekabet gücünü artıracak Organize Sanayi Bölgelerinde yer almasanının zamının geldiğini, Siteler için kullanılan üretim alanı yapılarının dikey değil yatay olması gerektiğini vurguladı. Artık sitelerin bugünki durumunun hem iş sağlığı ve güvenliği açısından hemde üretim açısından birçok zorluklar yarattığını, Sitelerdeki sanatkarın ve sanatın kaybolmaması için Organize Sanayi Bölgesi çalışmalarına gereken her türlü desteği vereceklerini, bu günkü şartlarda sitelerin yapılanma şekli ve lokasyonu nedeniyle, kanunen OSB olmasının mümkün olmadığını söyledi, Siteler için yaptığı çalışmalardan dolayı Başkan; Hüseyin Taklacı’yı tebrik etti.

Oda Başkanı Hüseyin Taklacı’da yaptığı konuşmada Sitelerde büyümek isteyen Mobilyacı esnaf ve sanatkarın önünü açmak ve her türlü sosyal donatı alanlarına ve imkanlarına sahip günümüz teknolojilerine uygun, dünya ile rekabet edebilecek ölçülerde bir üretim yerine sahip olmaları için iki yıldır OSB çalışmalarını hızla sürdürdüklerini söyledi.

Başkan Hüseyin Taklacı; Bu toplantıyı sizleri bilgilendirmek, önünüzü görmeniz, hesaplarınızı buna göre yapmanız, adımlarınızı buna göre atmanız için yaptık. Birlikte hareket eder ve beraber olursak herseyin üstesinden geliriz, yeterki birlikte hareket edelim. Oluşturulacak bu Organize Sanayi Bölgesinde sadece Mobilyacıların değil, Döşemecilerin, Marangozların, Ticaret Odasının, ve Sitelerde bulunan diğer Esnaflarında katılabileceğini ve yer alabileceğini belirti.

Başkan Taklacı; Organize Sanayi Bölgesinde yer almak isteyen esnafların, OSB kuruluş çalışmalarının yönetilebilmesi için yeni kurulan Siteler Organize Sanayi Bölgesi Derneğine üye olmaları gerektiğini, bu üyelikleri gerçekleştiren ve toplantılara, çalışmalara katılan üyelerin projeden faydalanabileceklerini söyledi.

Dernek üyeliklerinin yapılması için gerekli toplantıların ve görüşmelerin bir an önce yapılacağını belirten Taklacı, en kısa sürede Organize Sanayi Bölgesi için başvuru yapan esnaflarla tekrar bir araya geleceklerini söyledi.